sobota, 11 października 2014

Rozdział 14 ,,Zguba ''Silena
Czy Herosi mi czymś zawinili ,że ich zabiłam ? Czy mnie skrzywdzili . Nie jedyny Heros ,który mnie skrzywdził już nie żyje . Ale za to żyje ,,potwór’’ ,który zniszczył mi życie i każdy uważa tą osobę za cudowną , pomocną , kochającą . A tak naprawdę jest gorsza od Bogów , Chaosu , Tartaru razem wziętych . To ona stworzyła córkę Zemsty  .
Muszę znaleźć mój miecz i spłacić swój dług , muszę . Tylko jedna osoba mogła mi narysować mój znak . Chłopak ,który nie mógł pogodzić się z wolą ojca , któremu zabrano to  co kochał i zastąpiono czymś ,, lepszym ‘’. Bogowie uważają ,że największą ich słabością są dzieci , które pokochały . Taką samą słabość mają herosi . Oddają życie za swoją drugą połówkę .
 Ubrałam się w obozową bluzkę , krótkie zielone spodenki oraz zielone buty na koturnach . A włosy spięłam w warkocz i wyszłam z domku . Słońce świeciło  na niebie nie było ,ani jednej białej chmury . Obozowicz trenowali , wykonywali swoje obowiązki . Najwyraźniej tylko ja tak późno wstałam . Mam szczęście ,że nie jestem grupową tylko Piper musiała bym wstać o szóstej .
-Śpiąca królewna już wstała .-powiedział Will stając prze de mną . Uśmiechnięty od ucha d ucha . Ubrany w obozową koszulkę i niebieski szorty oraz trampki .
Przyglądał mi się zainteresowaniem . Zapewne już cały obóz wiedział o przepowiedni jak to zazwyczaj. W obozie tajemnice szubko wychodzą na jaw ,a natomiast rzeczy ,o których powinnien każdy heros wiedzieć już nie .
-Hej .-powiedziałam –To jak nauczysz mnie strzelać do celu ?
Jedyna rzecz , która nie wychodzi mi perfekcyjnie ,a muszę strzelać perfekcyjnie do celu . Jeśli mam dotrzymać danego słowa .
-Skoro ładnie prosisz.-powiedział śmiejąc się –Chodźmy do stajni .
Nie ukrywałam zdziwienia . Mam się uczyć strzelać do pegazów ?  Mam skrzywdzić latające konie ? Żaden problem .
-Jeśli naprawdę chcesz być w tym dobra .-powiedział Will widząc moją minę –Musisz nauczyć się strzelać w czasie jazdy . Tak najszybciej i najlepiej nauczysz się strzelać .
Rozumiem . Na wojnie nie będę mogła stanąć i spokojnie oddać strzały . Poszłam za nim . Wzięłam sobie Mrocznego mam nadzieję ,że Percy mnie za to nie zabije ,a nawet jak będzie mi chciał coś zrobić to się obronie ,albo ktoś go powstrzyma .  Właśnie gdzie jest moja ulubiona para . Nie widziałam ich ostatnio często ,a jak już to zawsze byli razem . Will natomiast wziął Cezara .
Poprowadził nas do lasu . Gdzie pegazy czuły się dobrze .Gdzie niegdzie w zaroślach na  Drzewach były ukryte tarcze .Najpierw pokazał mi jak napiąć  łuk .
-Jedną ręką trzymaj łuk drugą strzałę i puść .-powiedział ,a ja spudłowałam .
Pokręcił tylko głową i pot rzedł do mnie . Skorygował postawę . Czułam jego ciepło . Słyszałam oddech . Napiął razem ze mną łuk i udało się trafiłam w sam środek . Później udało mi się kilaka razy powtórzyć ten wynik .Cieszyłam się jak małe dziecko gdy dostanie lizaka .
-Dobra ,dobra to jeszcze nie koniec to dopiero początek .-powiedział Will wsiadając na pegazy . Pogalopowałam  w las ,a ja za nim . Trafiał w każdą widoczną tarczek . Czasem w te ,które ja nie  mogłam zauważyć. A  co najlepsze w tym wszystkim zawsze trafiał w samą dziesiątkę. A ja jedynie w pnie drzewa , czasami tylko w tarczę ,ale zawsze to był jej róg .
-Nawet nieźle ci dziś poszła .-powiedział gdy wylądowaliśmy przed stajniami .
-Ale nie tak dobrze jak tobie .-powiedziałam schodząc z dziecka Percy ‘ego . Na co koń zadrżał .
-Lata praktyki .-powiedział śmiejąc się w moją stronę – Ty dopiero zaczynasz to zrozumiałe . Ja trenuje od lat .
W tedy  poczułam straszny ból w lewej ręce . Był blisko . Wzywa mnie . czułam jego obecność jakby stał przy mnie . Pewnie przyszedł na mnie ponarzekać za to ,że zgubiłam miecz .
-Sileno ?-Will popatrzał na mnie z troską –Nic ci nie jest .Zbladłaś .
-Nic to tylko ból .-powiedziałam –Za raz mi przejdzie . Wybacz muszę już iść .
Pożegnałam się z chłopakiem od Apolla i szybko się od niego oddaliła ,ale wciąż czułam jego przenikliwy wzrok na moich plecach . Nie mogłam się wyzbyć tego uczucia .Znowu muszę zatopić moje usta w czyjejś krwi .
Poszłam do lasu jak zwykle . Słysząc ,że ktoś za mną  idzie szybko wspięłam się na drzewo i schowałam w koronie drzew . Na szczęście  to były moje siostry ,które swoją drogą nie są dość inteligentne .
Dalszą drogę przebyłam skacząc po koronach drzew . Z wysłańcem Uranosa ,a za razem zdrajcą bogów spotkałam się przy wodospadzie . Swoją drogą woda dziś nie była spokojna .
-Czemu mi każesz tyle na ciebie czekać .-powiedział wychodząc za ściany wody . Widocznie nie ruszało go ciśnienie ,ani siła z jaką uderzał żywioł .-Nie mam czasu .
-Jasne ,a ja mam problem .-powiedziałam nie pewnie . –Zgubiłam miecz i ktoś mnie zaatakował w  tedy to się stało .
Czekałam na jego reakcje w ciszy , a on tylko w ciszy i ze spokojem na twarzy wpatrywał się w taflę wody . Poczym wyciągnął miecz z pochwy i mi go podał .
-Ja to zrobiłem .-powiedział spokojnie –Na przyszłość uważaj .
Nie pewnie wzięłam od niego miecz . Dobrze ,że mi go oddał on nie umie się nim posługiwać . Ulga jeszcze raz ulga większa niż w tedy gdy dowiedziałam się ,że Kronos został zniszczony .
-Teraz posłuchaj Thalia dzisiaj przybędzie do obozu Herosów.- powiedział patrząc mi w oczy .-Wiesz co robić .
Niby każe mi ją zabić ,ale w jego oczach czaił się ból . Rozumiem go wiele razy walczył u jej boku ,a teraz musi stanąć przeciwko niej .
-Wiem i spokojnie już za niedługo spłacę swój dług.-powiedziałam odchodząc –Będę wolna .
-Od tego nie da się uciec .-powiedział-Może teraz nie masz wyrzutów sumienia ,ale później . Tego nie da się nazwać wolnością .
Przystanęłam wpół kroku . Zawsze uważałam ,że dołączył do Uranosa z nudów ,a tu takie coś .
-Ze mną była podobna sytuacja jak z tobą .-powiedział i odszedł .
***********************************************************************************
Rozdział pisałam dość krótko . Nie wiem czasami mam tak ,że siadam i pisze ,a czasami tak ,że przez kilka dni pisze i mam tylko jedną stronę  . No nic kolejny za tydzień  .
Radosna

2 komentarze:

 1. Fajny rozdział :D doszukałam się drobnych błędów z których zapamiętała jeden, wodo spocie, drobny błąd ale zabawny XD i mam zastrzeżenie co do czcionki, (chyba że to u mnie jest coś zjebane) żeby przeczytać rozdział musiałam go..... hmmm jak by to napisać, wyróżnić, podkreślić, no nieważne chodzi o to że zlewa się z tłem XD

  OdpowiedzUsuń
 2. Dlaczego chcesz zabić Thalię? xD
  (Bo nie ma to jak zaczynać koma od pytania xD )
  A tak na poważnie xD Rozdział jak zwykle mroczny xD Podoba mi się xD ( Ale dziwne by to było, gdybyś spróbowała napisać coś w stylu "Boże Narodzenie w Obozie Herosów" i to było by takie wesołe, bez morderstw, tylko o tym jak ubierają choinkę itp. ) I ostatnia rozmowa <3 <3 Jejciu jak ja kocham takie dialogi <3 <3 Kocham <3 A najbardziej podoba mi się to:
  -Wiem i spokojnie już za niedługo spłacę swój dług.-powiedziałam odchodząc –Będę wolna .
  -Od tego nie da się uciec .-powiedział-Może teraz nie masz wyrzutów sumienia ,ale później . Tego nie da się nazwać wolnością .
  Naprawdę... To było boskie <3 W tych kilku zdaniach udało Ci się tak to wszystko fajnie wytłumaczyć i poniekąd przepowiedzieć co będzie czuła Silenka xD Ale to jest tak cudne, że sobie to zapisałam i wykułam na pamięć xD
  (Tak jestem dziwna, ale naprawdę w tych słowach jest coś co zniechęca mnie do zemsty. Tak wiem, że te słowa padły tu w innym kontekście, ale w życiu też są bardzo pomocne :D )
  I tak o to kończąc ten kom w, którym pisałam tylko o kilku zdaniach na koniec oznajmiam, że:
  Rozdział był boski, czekam na next i więcej życiowych mądrości prosimy :D
  Pozdrawia Cherry xD

  OdpowiedzUsuń